Kolejne etapy prac

Od niedawna w głównej części ołtarza znajduje się figura Matki Bożej Ślężańskiej, autorstwa Andrzeja Bukowskiego - artysty z Kościeliska, którą poświęcił JE Ks. Abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski. Obok znajduje się ikona Matki Bożej i św. Elżbiety, nawiązująca do nazwy kościoła, tj. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ikona ta wykonana jest w dawnej technice w blasze miedzianej, przez artystę szkoły Lwowskiej - Stanisława Pawłowskiego z Nowogrodu Wołyńskiego.

W ołtarzu bocznym znajduje się zrealizowana w ten sam sposób ikona Matki Bożej Ślężańskiej, nawiązującej do Madonny Zobtenberg:

Ołtarz

Zakończyliśmy również prace rzeźbiarskie lwów romańskich wykonanych z Bolesławieckiego złotego piaskowca, które będą podtrzymywać mensę ołtarzową. Autorską pracę rzeźbiarską wykonał p. Stanisław Taraszczuk z Dzierżoniowa. Stół ołtarzowy nawiązuje do ślężańskich lwów z kościołów w Starym Zamku oraz Sobótce.

Elewacja

Ponadto zakończyliśmy prace związane z zabezpieczeniem zewnętrznej elewacji zakrystii w kościele na Ślęży. Obecnie trwa remont zewnętrznej ściany zachodniej, ołtarzowej.

W najbliższym czasie świątynię czeka renowacja ścian wewnętrznych, remont chóru, a także odnowienie zniszczonej stacji drogi krzyżowej, a w dalszej perspektywie - budowa Muzeum Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej "Tabor", w którym umieścimy artefakty ze Ślęży.

Ks. dr Ryszard Staszak


UWAGA: Do poprawnej transmisji zalecana jest aktualna wtyczka Adobe® Flash® Player >>

Napisali o nas:

  Nowy Rok na Ślęży - Gość Niedzielny
  Radio Rodzina - 7 sierpnia 2017
  Sylwester na Ślęży 2017 - Gość Niedzielny
  Gość Niedzielny - 10 stycznia 2016
  gazetadolnyslask.pl - 25 stycznia 2015
  Tygodnik Niedziela - 21 grudnia 2014
  Radio Rodzina - 4 grudnia 2014
  Gość Niedzielny - 10 sierpnia 2014
  Tygodnik Niedziela - 1 grudnia 2013
  Gość Niedzielny - 17 listopada 2013
  Gość Niedzielny - 28 lipca 2013
  Gazeta Wyborcza - 13 czerwca 2013
  Gość Niedzielny - 7 kwietnia 2013
  Gazeta Wrocławska - 22 luty 2013
  Tygodnik Niedziela - nr 34/2012
  Tygodnik Niedziela - 21 sierpnia 2011